MMŠ Mufík

Školka

„Pomoz mi, abych to dokázal sám.“

M. Montessori

Vítejte v naší Mufíkovské školkové třídě!

O naší školce:

Naše školka je zapsána v rejstříku škol a školských zařízení, a proto se můžeme věnovat i dětem s povinnou předškolní docházkou. Velkou inspirací je v naší třídě Jan Ámos Komenský a Maria Montessori.

Kolik nás je a jak jsme velcí:

Jsme třída věkově smíšená a jsme za to rádi. Mladší se učí od starších a starší pomáhají mladším. Je nás celkem 18 dětí od 3 do 6ti let a jsme otevřeni i dětem se speccifickými vzdělávacími potřebami. Všichni se společně učíme, jak být kamarády a jak se vzájemně respektovat.

Co ve školce děláme:

Naše třída je hned dole v budově a je organizovaná dle zásad montessori pedagogiky. Je dostatečně velká jak pro naše aktivity, tak pro čas odpočinku. Hned vedle je jídelna, kde svačíme a obědváme, ale také malujeme, tvoříme nebo se věnujeme dalším činnostem. Jsme samostatní a snažíme se o maximální sebeobslužnost. 

Pracujeme s montessori pomůckami podle svých schopností a zájmů. Také se v určitých obdobích zaměřujeme na různá témata a společně je rozvíjíme. Oblíbily jsme si ale i středeční volnější hračková odpoledne.

Ve vstupní hale moc rádi zpíváme u piana. Také se jednou týdně seznamujeme s hrou na flétnu a s logopedickou prevencí. Pro drobné pěstitelské a jiné činnosti využíváme náš vlastní malý dvoreček a také školkovou zahradu. Každý den chodíme na vycházky nebo na hřiště. Naše školka je v samém srdci historického centra, což je samo o sobě velmi atraktivní. Máme to blízko jak do přírody, tak do galerií nebo divadla. Přirozeně se seznamujeme s centrem města Tábora.

Rodiče, prarodiče a přátelé:

Jsou u nás vítáni. Snažíme se o maximální a otevřenou komunikaci. A to jak prostřednictvím průběžných informací v prostorách školky nebo na našem facebooku a webových stránkách, tak při osobních individuálních či hromadných schůzkách. Během školního roku připravujeme několik slavností i mimořádných akcí, kde se společně setkáváme. Samozřejmostí je možnost domluvy individuální konzultace kdykoli během školního roku.

Jak to u nás vypadá

Kdo tu s námi je:

Mgr. Karolina Mairychová

ředitelka, pedagog

více zde

Bc. Lenka Průchová - Mufík Tábor

Bc. Lenka Průchová

učitelka MŠ

více zde

Daniela Prokešová Mufík Tábor

Daniela Prokešová

Asistentka pedagoga

více zde

Partneři

Mgr. Karolina Mairychová
Montessori mateřská škola Mufík Dětem z.s. Špitálská 284/1, 39001 Tábor

+420 728 060 015
mufikdetem@seznam.cz

Číslo účtu: 2401003762/2010 - Fio banka

Číslo účtu: 2401003762/2010
Fio banka