Vyberte stránku

MMŠ Mufík

Školka

„Pomoz mi, abych to dokázal sám.“

M. Montessori

Vítejte v naší Mufíkovské školkové třídě!

O naší školce:

Naše školka je zapsána v rejstříku škol a školských zařízení, a proto se můžeme věnovat i dětem s povinnou předškolní docházkou. Velkou inspirací je v naší třídě Jan Ámos Komenský a Maria Montessori.

Kolik nás je a jak jsme velcí:

Jsme třída věkově smíšená a jsme za to rádi. Mladší se učí od starších a starší pomáhají mladším. Je nás celkem 18 dětí od 3 do 6ti let a jsme otevřeni i dětem se speccifickými vzdělávacími potřebami. Všichni se společně učíme, jak být kamarády a jak se vzájemně respektovat.

Co ve školce děláme:

Naše třída je hned dole v budově a je organizovaná dle zásad montessori pedagogiky. Je dostatečně velká jak pro naše aktivity, tak pro čas odpočinku. Hned vedle je jídelna, kde svačíme a obědváme, ale také malujeme, tvoříme nebo se věnujeme dalším činnostem. Jsme samostatní a snažíme se o maximální sebeobslužnost. 

Pracujeme s montessori pomůckami podle svých schopností a zájmů. Také se v určitých obdobích zaměřujeme na různá témata a společně je rozvíjíme. Oblíbily jsme si ale i středeční volnější hračková odpoledne.

Ve vstupní hale moc rádi zpíváme u piana. Také se jednou týdně seznamujeme s hrou na flétnu a s logopedickou prevencí. Pro drobné pěstitelské a jiné činnosti využíváme náš vlastní malý dvoreček a také školkovou zahradu. Každý den chodíme na vycházky nebo na hřiště. Naše školka je v samém srdci historického centra, což je samo o sobě velmi atraktivní. Máme to blízko jak do přírody, tak do galerií nebo divadla. Přirozeně se seznamujeme s centrem města Tábora.

Rodiče, prarodiče a přátelé:

Jsou u nás vítáni. Snažíme se o maximální a otevřenou komunikaci. A to jak prostřednictvím průběžných informací v prostorách školky nebo na našem facebooku a webových stránkách, tak při osobních individuálních či hromadných schůzkách. Během školního roku připravujeme několik slavností i mimořádných akcí, kde se společně setkáváme. Samozřejmostí je možnost domluvy individuální konzultace kdykoli během školního roku.

Jak to u nás vypadá

Kdo tu s námi je:

Mgr. Karolina Mairychová

ředitelka, pedagog

více zde

Bc. Lenka Průchová - Mufík Tábor

Bc. Lenka Průchová

učitelka MŠ

více zde

Partneři

Mgr. Karolina Mairychová
Montessori mateřská škola Mufík Dětem z.s. Špitálská 284/1, 39001 Tábor

+420 728 060 015
mufikdetem@seznam.cz

Číslo účtu: 2401003762/2010 - Fio banka

Číslo účtu: 2401003762/2010
Fio banka